||Lust For Power||6. kapitola|2.část

18. února 2015 v 21:56 | Kikča |  Lust For Power|1.díl
Další skvělá část povídky LFP! Tentokrát bude pěkný zvrat! Kiann zjistí, něco co vědět neměl a dokonce drahého Liriana zachrání před utrpěním. Ale.. Za jakou cenu.. Získává druhé temné monstrum... Stálo mu to vůbec za to?Než začneš číst, pust si tuhle muziku :-))


6. kapitola-2.část


Opět ucítil nezvyklé bodnutí. Bolest, pohltila jeho tělo. Uvědomoval si, že zaručeně prošel proměnou a podle hnusné pachuti v puse, musel pěkně řádit. Šíleně jej bolela hlava, jakoby mu přes ni přešlo stádo slonů. Otevřel pomalu oči. Cítil stékající pot po jeho bledé tváři. Uvědomoval si dokonce své zabalené tělo v dece. Pomalu mu docházela ta skutečnost. Zabíjel!

Vyšvihl se do sedu. No, okamžitě litoval. Prudká bolest projela celým tělem. V hlavě divoce tepalo, svaly jej boleli. Nejhorší však byla pusa. Čelisti ani necítil. Ale ta krev, její pachuť mohl hmatatelně pociťovat.

Snažil se ignorovat všechny tyto problémy. Místo toho otáčel hlavou. Místnost, ve které pobýval, připomínala spíše malou dřevěnou chatku než dům z cihel. Postel, v které ležel, byla stará, sotva držíce na 'nohou', deka a polštáře nebyli o nic lepší. Stěny, celé dřevěné. A krb? Dřevěný dům a oni si tu klidně měli krb. Zavrtěl nechápavě hlavou.

Uprostřed místnosti ležela na podlaze medvědí kožešina. V jednom rohu místnosti stál stůl s psacími potřebami. Malá skříň pobývala vedle. Celé to tu osvětlovalo pouze jedno malé okno se závěsy. Přímo naproti postele byli dveře. Bez oken, prostě staré dveře.

"Uch" vydal ze sebe. Snažil se vstát a dojít ke dveřím. Po páté konečně uspěl.

Téměř po čtyřech došel ke svému cíli. Vrávoravě otevřel. Nakoukl. Co neviděl? Naproti sobě měl zábradlí. Takže byl ve druhém patře. Chodbička vedla ke schodům. Po cestě jste mohli narazit na několik dveří, vedoucí bůh ví kam. Když pohlédneme přes zábradlí spatříte něco, co připomíná ve 21. Století obývák ale, jelikož jsme někde jinde, budeme tomu říkat salon. Co viděl jej udivilo. Dole sedělo několik osob. Lirian s pár muži a dokonce i se dvěma ženami. Denna nebylo nikde vidět. Opatrně se schoval. Poslouchaje rozhovor.

"-Snažil jsem se" namítal právě Lirian "-oni se do sebe nezamilují"

"Všechno lze, akorát si se nesnažil" odporoval jeden z mužů.

'To mluví o nás?'. Blesklo mu hlavou. 'O co tady jde?'

"To není pravda." Kýval nesouhlasně hlavou "nemůžu za to, že se pořád hádají"

"Má pravdu" ozval se ženský hlas "srdci neporučíš"

"Ale můžeš jej popostrčit" odpověděl zase jiný mužský hlas.

"Pokud ovšem…" ozval se opatrně jeden z mužů, nejspíš celou dobu mlčel "už není zamilovaný"

"Co?" zařvalo hned několik osob najednou.

"Chci tím říct. Pokud se náš drahý chlapec už nezamiloval do někoho… Hmmm… řekněme… no jistého anděla."

"Liriane?" ozval se šokovaný ženský hlásek. Pak náhle záblesk pochopení "To proto to nedokážeš, není to tím, že by tě chlapec miloval. Ty to totiž miluješ jeho a nevíš, zda je to opětované!"

Hmatatelně ucítil Lirianovo zblednutí. Mohl dokonce domýšlet, že svůj pohled zaměřil na podlahu. Určitě musel i přešlápnout nebo zčervenat. Protože někdo náhle řekl.

"Tak, že je to pravda!"

"Já-" mluvil pomalým tonem Lirian "-mohu to vysvětlit"

"Tohle se nemělo stát a ty to víš!" křikl na něj přísný mužský hlas "dali jsme ti úkol, co na něm nechápeš? Měl jsi obnovit linii Dumanů! Měl jsi tím přece pomoci samotným bohům!"

"Omlouvám se" vyhrkl rozechvělým hlasem Anděl.

"Měl bys být potrestán. Ano, přesně tak" Kiann pohlédl dolů, aby viděl, co se stane. Muž sedící v křesle na jeho Anděla hleděl s přísným nadřazeným výrazem.

Všechno okolo jakoby potemnělo. Ozval se temný hlas.

"Porušení pravidel,
Za to trest tě čeká a nemine.
Nechť pocítíš zlobu
A uvidíš, co stane se.
Když neposlechneš rozkazů!
Zlý démon tě nemine
A temný osud potká tě!"

S každým slovem myslel, že umře. Jakoby z něj vyprchala radost. Všechen pocit uspokojení. Ani nevěděl, jak je to možné. Uprostřed proslovu to už nevydržel. Přeskočil zábradlí. Vrhl se mezi Liriana a chlápka, kterému z dlaně pulzovala magie. Slyšel křičet nějaký hlas. Avšak už bylo pozdě. Do hrudi mu udeřila silná magická koule. Obalila jeho tělo. Aura okolo ještě více zčernala. Síla jej odhodila daleko. Prorazil přes sklo a dopadl do vody. Potápěl se. V uších mu zvonilo. Srdce, pomalu po zvolna, jakoby umíralo. Cítil tolik emocí. Ty, které už dlouho nepociťoval. Pak se to stalo. Ze zad cítil ostrou bolest. Přes vrstvy oblečení vyrostli mohutná křídla. A nejen to. Oblečení, teď už potrhané zmizelo. Vlasy, měl dlouhé, černé, lesklé. Z rukou vyrašili drápy. Na hrudi srst. Taktéž jeho nohám nechyběli ohavné drápy. Místo zubů měl velké špičaté tesáky.

Máchl křídli.

Vylétl z vody do nebe, na sobě cítil pohledy všech.

Zařval nelidským hlasem. Brečel, bolestí. Křídla jej zradila. Neuměl s nimi zacházet. Padala, řítil se dolů. Dopadl do měkké trávy. Slyšel ozývající se hlasy.

Nejen to. Cítil tolik emocí… Ze všech. Bolelo ho to. Duman, v něm skučel a to nové monstrum, jakoby si přímo užívalo jeho utrpení.

To je ten démon…

To, je on… Zachránil Liriana před tímhle. Jen doufal, že ne zbytečně…

"Jsi v pořádku?" slyšel nad sebou, ale už nevnímal.

Opět propadl do tmy.Pokračování příště


Jsi Fanouškem povídky LFP? Tak neváhej a vyber si jeden z Teamů, který si můžeš dát na svůj blog!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AdaCordella AdaCordella | E-mail | Web | 19. února 2015 v 15:17 | Reagovat

Chudák Denn, už nemá šanci, jak se zdá :D Zajímavé podání a vyústění situace. Čeština sice nic moc, ale nápad mne oslovil :3 Zajímá mě, jak se to vyvine dál...

2 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 19. února 2015 v 20:14 | Reagovat

Doufám, že bude brzo další :3 :)
Dobře se to čte a přijde mi, že je to tak akorát dlouhý. :)

3 LussyNda LussyNda | Web | 21. února 2015 v 11:46 | Reagovat

moc pěkná kapitola :-)

4 Kačíí Kačíí | Web | 3. března 2015 v 12:25 | Reagovat

Konečně to lirian přiznal! On to přiznal!:DD To od Kianna bylo hezký, ale chudák:( Kdy bude další kapitolka? Tahle byla úžasná:33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama